Šermířský spolek Bruntál

Šermířský spolek Bruntál 

Kdysi dávno před několika staletími se naší zemí stejně jako Evropou prohnala jedna z mnoha etap lidského života a to hlavně období, kdy hrdí a stateční rytíři bojovali za čest a slávu na vyhlášených turnajích, kde je s úžasem obdivovali jak krásné dámy, tak i malé nevinné děti. Především hovoříme o době, kde vládla síla, moc a zbraň. Kdybychom opomenuli na úmornou chudobu a kruté nemoci, které si mnohdy vybírali tu nejvyšší daň, nebyl by popis této doby úplný. Ale i přes tyto nepříznivé podmínky dokázali lidé mít rodinu, své plány i své malé i velké tajemství. Dokázali si užívat a vážit i té nejmenší radosti, která je potkala. Vychutnávali si každou vteřinu svého života tak naplno, jak si dnes neumí představit nikdo z nás. Čím bych mohl povýšit tuto dobu nad naší? Snad jen vlastností, která se může měřit se zlatem a to je soudružnost.

Odkud jsme a kam míříme?

Představte si, že jsme ze současnosti a míříme do budoucnosti, jen jsme to vzali takovou malou oklikou přes různá století a rádi se vydáme na toulky i v jiných dobách, kdy se pro čest a lásku ke krásné dámě sváděly ty nejkrásnější bitvy a souboje, které však lidstvo občas vyměnilo za kruté války a zběsilé vraždění.

Můžeme být vším, čím jen chceme…

Dnes žoldáky, zítra vojáky, příště zas bohatým kupcem nebo i šlechticem, či čestným rytířem. Tady jsme lapkové a tam zase sedláci, opodál žebráci a jindy i tuláci.

Každý z nás je stále stejný a přece tak často jiný.

A co krásné dámy?

Pánové, i ty jsou mezi námi.

Jsou na tom tak jako vy a mění kostým chudé venkovanky za šat z hedvábí i drahé krajky a pak kolem vás prochází a velmi rády hrají netýkavky.

Věnujeme se:

  • Evropským bojovým uměním
  • Scénickému šermu
  • Dobovým řemeslům
  • Pořádáme historické festivaly v ČR i Zahraničí
  • Navštěvujeme historické akce a mnoho dalšího.

Více v odkazech co nabízíme a kontakty

Máme i

Právě probíhá nábor nových členů zde